News
Hypes

Jesteśmy polską niezależną agencją kreatywno-produkcyjną składającym się z zaangażowanych specjalistów w dziedzinie budowy i opieki nad markami. Jesteśmy różni i czerpiemy z tego siłę. Łączy nas cel: chcemy robić rzeczy piękne, funkcjonalne i skuteczne.

Poznaj nas
Marcin Rossa
Konsekwentny od dzieciństwa – już jako chłopiec interesował się sztuka i malarstwem. Dzisiaj zdobywa najważniejsze nagrody w Polsce: KTR, Dobry Wzór, Kreatura i wyróżnienia międzynarodowe. Od 2006 roku tworzył studio MyWorks, którego był pomysłodawcą i założycielem. Pracował dla wielu globalnych marek, m.in.: Mercedes, Bank Światowy, Ecco, Innogy, UNICEF czy Tesco. Obecnie prezes i dyrektor kreatywny w MUFU. Prowadzi warsztaty i webinary dla studentów z reklamy, projektowania, piękna i kreacji w różnych miejscach w Polsce i i Europie. Zaangażowany w projekty społeczne. Prywatnie mąż i ojciec szóstki dzieci. Najbardziej lubi rzeczy piękne.
Marcin Rossa
CEO & Creative Director
Ewa Ostrowska-Kunert
Ukończyła psychologię w zarządzaniu na Akademii Leona Koźmińskiego i Wydział Sztuk Projektowych na ASP w Łodzi. W Digital Marketingu od czternastu lat. Pracowała dla największych wydawnictw mediowych w Polsce, takich jak: Agora S.A., Grupa Wirtualna Polska, Media Impact Polska czy Burda Media Polska. Jako Senior Strategy/Content/Digital Manager tworzyła niestandardowe kampanie reklamowe. Producentka i aktorka – ma za sobą pełny trening aktorski w technice Meisnera w Londynie. Prywatnie mama. Kocha ludzi, emocje, podróże, taniec i makaron.
Ewa Ostrowska-Kunert
Managing Director
Mateusz Firlej
Absolwent warszawskiej ASP na kierunku Grafika. W branży reklamowej od dwunastu lat. W MUFU Dyrektor Artystyczny i szef Działu Graficznego. Co robi w życiu i pracy? Patrzy, dostrzega, zapamiętuje i opowiada. Stworzył niezliczoną liczbę znaków, plakatów i identyfikacji wizualnych. Może się podpisać pod logotypami znanych marek i kampanii kulturalnych. Lubi wędrówki z plecakiem i wzornictwo z lat ’60- otacza się meblami z tych lat (zbiera je i odnawia). Twierdzi, że nie potrafi wyrażać swoich myśli, ale naszym zdaniem idzie mu świetnie.
Mateusz Firlej
Art Director
Karolina Ben
Ukończyła Marketing I Zarządzanie na KUL-u. Kocha pracę w marketingu, promocji i kulturze, dlatego w MUFU pracuje jako Senior Project Manager w obszarze Art & Culture. W świat marketingu weszła kilkanaście lat temu, a kulturę znała od zawsze, choć przez ostatnie sześć lat poznawała ją także od kuchni, zasilając szeregi jednej z polskich instytucji kultury. Odpowiadała tam za projekty wspierające markę, koordynację obszaru identyfikacji wizualnej oraz przeprowadzenie rebrandingu.
Karolina Ben
Senior PM Culture & Art
Oskar Kujawa
Jeśli miałby wybrać soundtrack do swojego życia, byłoby to połączenie rapu i muzyki akustycznej. Spróbujcie sobie tę muzę wyobrazić i rytmicznie przejść się z Oskarem przez plan filmowy, na którym pracuje. Imię ma zobowiązujące, dlatego mamy nadzieję, że kiedyś za swój projekt dostanie Oscara i wszyscy w MUFU staniemy się sławni. W wolnych chwilach gra na komputerze, jeździ rowerem i gotuje azjatyckie dania. Marzy mu się podróż do USA, ale nie wiadomo, czy dlatego, że lubi podróżować, czy po prostu nie widzi, że prawdziwy american dream ma w MUFU, w czasie pracy.
Oskar Kujawa
PM Video
Krzysztof Piła
Jak spytacie, co jest dla niego kwestią kluczową, to odpowie, że społeczny wymiar projektowania. Zajmuje się brandingiem i zastosowaniem AI w tym, co robi. Najbardziej lubi projekty kulturalne i społeczne. Fascynuje go historia, teoria projektowania i współczesna ewolucja dizajnu. Poza tym jest zwolennikiem funkcjonalizmu i fotografem. Jego prace znajdziecie na socialowych profilach „NH50MM-brudna fotografia”. Brudne i naprawdę ładne.
Krzysztof Piła
Brand & AI Designer
Ola Bąk
Multidyscyplinarna projektantka graficzna. Zajmuje się przede wszystkim ilustracją i animacją. Chętnie odkrywa nowe media i techniki, a najlepiej czuje się w projektach edukacyjnych, kulturalnych i tych związanych z wellbeingiem. Oddana czytelniczka i kolekcjonerka komiksów. Kiedyś projektowała książki. Uwielbia podróże, bo poznaje wtedy nowe kultury, ładuje baterie i chłonie inspiracje do kreatywnej pracy. I naprawdę dużo ich chłonie, bo potem robi w MUFU super projekty.
Ola Bąk
Graphic Designer & Illustrator
Dawid Folgiert
Od dziecka czuł potrzebę kreatywnego wyżycia się – całe dnie spędzał układając LEGO, a jak już mu się znudziło, to przerzucił się na projektowanie ciuchów. Skończyło się na projektowaniu identyfikacji wizualnych i stron internetowych. Stale się rozwija i odkrywa nowe obszary projektowania, m.in. motion design i UI/UX. Jeśli spytacie co jest dla niego najważniejsze w pracy, to odpowie, że łączenie piękna z funkcjonalnością. Ma być estetycznie i praktycznie – mówi Dawid, a cały zespól MUFU mu przytakuje. W wolnych chwilach gra w gry i zdarza mu się odchodzić od komputera żeby modelować.
Dawid Folgiert
Graphic Designer
Justyna Żuczkowska
Zaczynała od dziennikarstwa – doświadczenie zdobywała w telewizji, radiu, prasie. Później przeniosła się do sprzedaży i reklamy, a na końcu pomyślała, że to jej właściwa droga. Po dziewięciu latach zostawiła pracę w korporacji i znalazła MUFU. Pracuje jako Business Development Manager – czuwa nad budowaniem i rozwojem biznesu, a także zarządza sprzedażą. Pozyskuje projekty, nawiązuje relacje z klientami i opiekuje się nimi na każdym etapie współpracy. Twierdzi, że dzięki MUFU znowu poczuła, że praca to jej pasja, a my jej wierzymy. Uwielbia pracować z ludźmi i stale się rozwija. Korporacyjną kawę zmieniła na zieloną herbatę i w zależności od pory dnia, pije ją w różnych filiżankach.
Justyna Żuczkowska
Business Development Manager
Zofia Dunham
Pierwsze doświadczenie w reklamie pomogły jej wybrać kierunek studiów. Swoje umiejętności w zakresie grafiki 2D i 3D doskonaliła na Wydziale Sztuki Nowych Mediów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Fascynuje ją świat sztuki i technologii, dlatego podoba jej się w MUFU. Dąży do ciągłego rozwoju. Entuzjastka filmu i sztuk wizualnych.
Zofia Dunham
Digital Designer
Kinga Sabak
Pisze copy, recenzje, artykuły i opowiadania, bo bez pisania jej ciężko. Publikowała m.in. w Newsweeku, Forbesie Women i Replice. Współtworzy duet kreatywny Te Dwie, uczestniczy w tworzeniu tygodnika kulturalnego MINT i robi wszystko, żeby MUFU miało najlepsze teksty i sociale na świecie. Kocha pieska Karolka, a z jedzenia – bazyliowe pesto ze słoika i serowe czitosy.
Kinga Sabak
SM Managerka & Copywriterka
Irmina Kosińska
Po 25 latach na stanowisku asystenckim wpadła do MUFU i została. Bez niej nie wiemy jakie jest hasło do internetu i kod do klatki. Z wyksztalcenia socjolożka, a prywatnie posiadaczka czterdziestu kwiatów donicowych, kota i psa. Czyta Cave’a, Palahniuka i Ciorana, a kiedyś lubiła jeszcze horrory gore. Potrafi wstać o trzeciej rano i przekręcać słoiki z przyprawami etykietami do przodu, żeby równo stały. My w MUFU lubimy niestandardowe osobowości.
Irmina Kosińska
Office Manager
Michał Tuz
Ze swojej pasji do gier zaczął tworzyć fragmovies, czyli wideo z najlepszymi momentami graczy – wiemy, bo pokazywał nam swoje projekty na YT. Czternaście lat temu połączył hobby z pracą i na dobre zajął się motion designem i edytowaniem wideo. Jest w MUFU od niedawna i uważa, że format 9x16 jest najgorszym formatem z możliwych, dlatego pozostaje w konflikcie z Social Media Managerką.
Michał Tuz
Motion Designer & Video Editor
Jakub Nurzyński
Jako twórca lubi kreować nowe światy – zarówno z powodu dużej wyobraźni, jak i skłonności eskapistycznych. Zrobił pełnometrażowy fanfik o Wiedźminie (prawie 2 mln wyświetleń na YT).; jako drugi reżyser tworzył m.in. Kontrolę i Pokolenie IKEA. Znajduje ukojenie w tabelkach, kosztorysach i planach pracy. Lubi cofać się w czasie: pasjonują go mitologie, szczególnie słowiańską i japońską. Nie znosi kiedy, kiedy głośność jest ustawiona na cyfry inne niż 0 lub 5.
Jakub Nurzyński
PM Video
Alicja Wolanin
Absolwentka warszawskiej ASP na kierunku Grafika i Sztuka Mediów. Designerka specjalizująca się w identyfikacjach. Doświadczenie zdobywała w studiu butikowym, agencji reklamowo-brandingowej i jako samodzielna projektantka. Wie, że „mniej znaczy więcej” i preferuje proste formy. Ulubione sektory pracy? Edukacja, kultura i wnętrza. Interesuje ją architektura wnętrz, a po pracy zajmuje się ceramiką.
Alicja Wolanin
Graphic & Brand Designer
Marek Hucz
Producent, scenarzysta, aktor i współzałożyciel kanału
youtubowego Grupa Filmowa Darwin, który od 11 lat zdobywa serca
polskiej publiczności. Ponad 194 milionów wyświetleń filmów i
imponująca społeczność zaangażowanych fanów, są najlepszym
dowodem jego kreatywności. Marek ma na swoim koncie także dwa
autorskie seriale dla player.pl. Absolwent krakowskiej PWST,
łódzkiej PWSFITV oraz Scenariuszowego Atelier
współfinansowanego przez CANAL+ i PISF. Psiarz i kociarz. Marzy o
mini krowie.
Marek Hucz
Head of Video
Monika Latkowska
Ukończyła MISH na Uniwersytecie Łódzkim i podyplomowo produkcję w Łódzkiej Szkole Filmowej. Zaczynała od etiud przez filmy niezależne, teledyski aż do pełnych metraży, seriali premium, a ostatnio formatów telewizyjnych. Z zamiłowania podróżniczka, entuzjastka sztuki i szeroko pojętej kultury. W wolnej chwili tańczy, jeździ na snowboardzie i konno.
Monika Latkowska
Project Manager
Marta Walendzik
Od 2014 roku związana z mediami. Zaczynała w redakcji Newsweek.pl, później odpowiadała m.in. za komunikację w social mediach całego segmentu marek premium wydawnictwa Axel Springer Polska. Była szefowa działu SM w Grupie NATEMAT. Współzałożycielka kanału „7 metrów pod ziemią”. Wykładała przedmioty medialne na wrocławskim oddziale Uniwersytetu SWPS. Od 2020 roku tworzy duet kreatywny TeDwie. W MUFU stoi na czele Działu SM i PR. Prywatnie mama piesków Karolka i Teodorka.
Marta Walendzik
PR & SM Director
Gaba Kunert
Od 2005 roku związana z branżą internetową i mediami. Pracowała m.in. w Agorze jako redaktorka, koordynatorka serwisów internetowych, kierowniczka ds. produktów internetowych. Odpowiadała za wszystkie serwisy związane z czasopismami spółki, wsparcie sprzedaży i akcje specjalne. W ramach własnej działalności prowadziła projekty doradcze w obszarach marketingu i growth dla spółek branży e-commerce i Horeca. Od lat związana także z NGO-SAMI. Prowadzi Chór Niemęski, a w planach ma prowadzenie też innych chórów. Podróżuje po Afryce i kochała Tumblr.
Gaba Kunert
Head of Advisory & Innovations
Nikon
Nikon jest z Podlasia. Przyjechał do nas ze schroniska w Sonieczkowie. Ma trzy psie lata, więc osiemnaście ludzkich. Pomimo tak młodego wieku, został już PsiArt Directorem w MUFU. Codziennie osobiście wita się ze współpracownikami przy drzwiach biura. Najbardziej lubi gryźć swoją smycz. Kocha podróże metrem i rytualne ciasteczka po pracy.
Nikon
PsiArt Director