News
Hypes

MÓJ WAWER

Miasto Stołeczne Warszawa

Widzieliście, że Wawer to najzieleńsza i największa dzielnica Warszawy? Tworząc kompleksową identyfikację wizualną Wawra, zwróciliśmy szczególną uwagę na jego swoisty mikroklimat. Rozejrzeliśmy się najpierw wokół jak architekci, którzy mają budować coś całkiem nowego, ale też idealnie współgrającego z duchem miejsca.

Naszym zadaniem było stworzenie projektu przejrzystego i przyjaznego mieszkańcom Wawra; takiego, który wyróżni dzielnicę i wyeksponuje jej zalety. Zależało nam na tym, aby elementy brandingu znalazły się nie tylko na stronie www, ale też na ulicach dzielnicy.

Częścią projektu był m.in. mural, który znalazł swoje miejsce na ścianie Urzędu Miejskiego. Przedstawia mapę dzielnicy i przypomina mieszkańcom, że warto wyjść po pracy na spacer wśród zieleni.

Stworzyliśmy cały system ikonograficzny, który zwraca uwagę na atrakcje Wawra i jego wyjątkowość. Dla zapracowanych mieszkańców dzielnicy, którzy często traktują Wawer jako „sypialnię”, będzie to zachęta do poznania okolicy i odkrywania jej bogatej natury. Dla odwiedzających – designerska mapa, która wskaże drogę i zapewni o gościnności wawrzanów.

Integralną częścią brandingu był również neon, który znalazł się na budynku urzędu dzielnicy. Mieliśmy wielką frajdę projektować format reklamowy z długą, bo sięgającą dwudziestolecia wojennego, tradycją. Mural miał na celu symboliczne usprawnienie komunikacji z mieszkańcami, wskazanie na otwartość i zaangażowanie władz dzielnicy. „Jesteśmy tutaj i jesteśmy dla Was” – tak można by sparafrazować jego obecność.