Film & Animacja  Ilustracja  Kampanie  
Wybitne Polki – kampania społeczna
Klient: Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ)
Zakres prac: Ilustracje, Scenariusz, Animacja, Identyfikacja
Opis
Prezentacja panteonu wybitnych Polek: Marii Skłodowskiej-Curie, Ireny Sendlerowej, Wisławy Szymborskiej, Olgi Boznańskiej, Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz, Wandy Rutkiewicz, Anny Walentynowicz, Prof. Marii Siemionow, Olgi Tokarczuk oraz grupy pierwszych posłanek, które jako jedne z pierwszych kobiet wywalczyły sobie prawa wyborcze. Celem projektu było zwiększenie wiedzy o Polsce poprzez ukazywanie osiągnięć wybitnych kobiet oraz ich wkład historyczny w rozwój kultury, sztuki, nauki i działań społecznych. Przedsiębiorcze, samodzielne, pełne inicjatyw, empatii, woli pomocy innym, biorące sprawy w swoje ręce - taki właśnie są Polki. Odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach: w nauce, sporcie, biznesie, działalności społecznej i politycznej. 
Zadanie
Naszym zadaniem nie było realistyczne odzwierciedlenie kobiet, tylko pokazanie ich charakteru i tego, czym się wyróżniają . Praca nad każdą historią była twórczym na wielu poziomach procesem powiązanym z wnikaniem w biografie i poszukiwaniem wizualnej esencji.Każdemu z portretów towarzyszył zestaw atrybutów związanych z życiem i działalnością bohaterek. Dodatkowo do animacji przygotowaliśmy wybór cytatów otwierających poszczególne historie.
LOGO I NAZWA ZAPROJEKTOWANE NA POTRZEBY KAMPANII:
MARIA SKŁODOWSKA-CURIE 
–––––
Fizyczka i chemiczka. Dwukrotna laureatka Nagrody Nobla. 
Jej odkrycia stały się w przełomem w walce z nowotworami.
IRENA SENDLEROWA
–––––
Społeczniczka. Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata.
Kierowała się w życiu zasadą, że „każdemu, kto tonie należy podać rękę”
OLGA BOZNAŃSKA
–––––
Jedna z najlepszych malarek w Europie.
Malowała duszę portretowanego. Nazywana była malarką ciszy.
OLGA TOKARCZUK
–––––
Prozaiczka i eseistka. Mistrzyni prozy mitograficznej. Laureatka Nagrody Nobla.
Nagroda Nobla za „narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic jako formę życia”.