Sztuka Źle Obecna

Instytut Pamięci Narodowej

Festiwal "Sztuka Źle Obecna" to projekt Instytutu Pamięci Narodowej. Powstał, aby wydobyć z archiwów artystyczne dziedzictwo lat powojennych w Polsce i zapoznać szeroką publiczność z dziełami artystów, którzy nie mogli tworzyć w czasie reżimu komunistycznego. Do wydarzenia zaprojektowaliśmy kompleksową oprawę graficzną: key visual, reklamy outdoor, animacje i wszystkie elementy wizualne.

Festiwal odbywał się od 14 kwietnia do 14 maja 2023 r. w siedmiu dużych miastach Polski. Możliwość stworzenia kompleksowej oprawy graficznej pozwoliła nam rozwinąć skrzydła i wykorzystać kreatywny potencjał, który osiąga najwyższy poziom podczas pracy nad projektem kulturalno-artystycznym.

Wykorzystany przez nas efekt glitcha, który znajdziecie w key visualu i obecnej na stronie www klienta animacji, w symboliczny sposób nawiązuje do twórców wykluczonych i cenzurowanych przez władze komunistycznej Polski. Festiwal daje możliwość wydobycia dzieł z archiwów i nadanie im nowego życia.

Archiwum w naszym projekcie znajdziecie w sposób nieco bardziej bezpośredni – chodzi o odcienie szarości i imitację struktury starego papieru. Nie zapomnieliśmy jednak o wyrazistym, żywym kolorze na pierwszym planie. Festiwal to przecież wydarzenie o charakterze rozrywkowym, a sam fakt pokazania sztuki, która długo musiała pozostawać w ukryciu – to powód do radości.

zobacz podobne projekty