(PL) Zabytkomania 2019
(PL) Klient: Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID)
Realizacja: 2019
Zakres prac: Projekty postaci, ilustracja, animacja
(PL) Klient
(PL) Zabytkomania to konkurs organizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Zabytkomania zaprasza pasjonatów historii i sztuki filmowej by popularyzować dorobek materialny oraz duchowy poprzednich pokoleń. Tegoroczna edycja skupia się wokół tematu drogi do odzyskania niepodległości w 1918 roku.
(PL) Biref
(PL) Spot ma za zadanie promować organizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa konkurs filmowy “Zabytkomania” oraz zachęcać do wzięcia udziału i zgłaszania własnych prac. Opracowanie stylu/estetyki animacji bazując na wykorzystaniu ‘stworka’, stanowiącego główny motyw plakatu promującego konkurs. W animacji, stworek jest wiodącym bohaterem a zarazem częścią większej grupy. Wszystkie postacie cechuje abstrakcyjny wygląd oraz nawiązanie do atrybutów filmowych, są wśród nich: pan “tyczka mikrofonowa”, pani “klaps”, pan “megafon i inni.


(PL) Grupka wspólnie przemierza różne scenerie nawiązujące do dziedzictwa/zabytków – wrażenie to odnosimy poprzez często zmieniające się tła dopełniające historię.
(PL)

(PL) Stworki wydają się być bardzo zaciekawione otoczeniem I często zatrzymują się żeby uchwycić różne kadry, cechuje ich jednak niezdarność przez co sprawiają wrażenie przyjaznych I zabawnych – wzbudzają sympatię
(PL) Historię przyspiesza za każdym razem pan “megafon” mobilizując grupkę I pchnąc całość w nową scenerię. Najważniejsze informacje o konkursie są przekazywane poprzez typografię wkomponowaną w ilustracji, w warstwie narracyjnej pojawia się również lektor który zachęca do wzięcia udziału w konkursie.


(PL) Creditsy
(PL) Klient: Narodowy Instytut Dziedzictwa
Executive Creative Director: Marcin Rossa
Project Manager: Marek Domżał
Ilustracja: Paulina Miracka
Animacja: Kamil Śliwka, Karol Michalik